W miniony weekend, w Krynicy Morskiej, odbyły się regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego, w których startowali wychowankowie Bazy Tałty, kształcący się tam na zgrupowaniach OPT, LAS4.7 i l’Equipe.

Załoga z Bazy Mrągowo – uczniowie mrągowskiego SMS-u, Wojciech Stolarczyk i Damian Knorps, zaliczyli bardzo dobry występ. Wojtek i Damian w tym sezonie przesiedli się z klasy przygotowawczej 29-er na dużo większa i bardziej wymagającą klasę 49-er.Podczas 3 dni regat rozegrano 7 wyścigów w bardzo zmiennym wietrze. Wojtek z Damianem do ostatniego wyścigu walczyli o podium.

Wyniki regat w klasie 49-er:
1. Przemysław Filipowcz /J acek Piasecki- AZS AWFIS Gdańsk
2. Dominik Buksak / Szymon Wierzbicki- SKŻ Hestia Sopot
3. Wojciech Stolarczyk / Damian Knorps- Baza Mrągowo

W regatach startowali również juniorzy w klasie RSX, dla których był to kontrolny start przed zbliżającym się w kolejny weekend Pucharem PZŻ dla juniorów. Nasi juniorzy ścigali się w jednej flocie z Seniorkami, które również startują na żaglach takich samych jak juniorzy.

W kategorii chłopców, wśród juniorów, zwyciężył Patryk Chojnicki z Bazy Mrągowo, a na trzecim miejscu wśród juniorek stanęła Magdalena Majewska z mrągowskiej Bazy.