We włoskim Torbole nad Jeziorem Garda zakończyły się właśnie regaty Easter Meeting, w których wzięli udział zawodnicy klasy RSX z Bazy Mrągowo- podopieczni trenera Tomasza Stefańskiego.

20170414_125644

Trzy dni zmagań przy bardzo wymagających warunkach pozwoliły na rozegranie dziewięciu wyścigów. Na starcie w klasie RSX zawodnicy z Włoch, Polski, Grecji i Niemiec. Jak przystało na Gardę- wiatru nie brakowało ( zwłaszcza w ostatnim dniu regat).

Dla Naszych Juniorów był to kolejny sprawdzian przed zbliżającym się sezonem i możliwość opływania się na akwenie tegorocznych Mistrzostw Świata Juniorów. Dodatkowym atutem była możliwość sprawdzenia się z zawodnikami z innych krajów.

Najlepiej spisał się Maciek Zalewski ( debiutant w klasie RSX), który zajął 3 miejsce w kategorii U17 i 8 miejsce w generalce. Tuż za nim uplasował się Michał Warzocha który zakończył regaty na 9 miejscu.

O prawdziwym pechu może mówić Magda Majewska , która po pierwszym dniu rozcięła stopę i została wykluczona z dalszej rywalizacji. Finalnie zakończyła rywalizację na 4 miejscu wśród kobiet.

Kolejne doświadczenia za Nami- zostajemy jeszcze na Gardzie na kilka dni zgrupowania i wracamy do kraju. Kolejny start w Krynicy Morskiej- Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego.